0533 165 04 30 - 0252 316 71 25
+

Lazer Kesim

Lazer Kesim Nedir?

Sanayide kullanılan lazer tezgâhları, işledikleri malzemelere göre metal malzemeleri işleyen ve metal olmayan malzemeleri işleyen tezgâhlar olarak iki grupta toplanmaktadır.

Metal olmayan malzemeleri işleyen lazerler; Lazer ışını ile pleksiglass, dekota (foreks), deri, ahşap, cam vb. metal olmayan malzemeleri keserek ya da çizerek, metalleri ise sadece çizerek şekillendiren tezgâhlardır. Tezgâh üzerindeki tüp sayesinde lazer ışını oluşturulur ve bu ışın aynalar ve mercekler yardımıyla işlenecek malzeme üzerine yansıtılır. Oluşan ısı ile malzeme çok hassas, çapaksız ve firesiz bir şekilde kesilebilmektedir.

Pleksi Lazer Kesim

Pleksi Lazer Kesim Makinaları ile genelde pleksiglass malzeme kesimleri yapılıyor. Ancak desen işleme, lazer markalama, lazer tarama (lazer kazıma), oyma işleri, pleksi harf kesimi, model ve maket kesimlerini de lazer kesim makinemizde yapabilmekteyiz.

Pleksi lazerkesim makinamızla; pleksi (akrilik) levha lazer kesim hizmeti vermekteyiz. Lazer markalama ve pleksiglas kesim işleri yanında, pleksi tarama (pleksi kazıma) ve plexi oyma işlerini de lazer+kesim makinemizde yapabilmekteyiz.

Lazer Plexi Kesim Makinemizle başlıca; pleksi harf kesimi, led tabelacılar için pleskilere led yerlerinin delinmesi, gravür tabela yapımı, tarama işleri, kaşe yapımı, şilt yapımı, plaket yapımı, isimlik yazdırma, hediyelik eşya, dekoratif ayna pleksi kesimleri, pleksi stant kesimleri, modelciler ve maketçiler için milimetrik lazer kesimler, pleksiden değişik figürlerin kesimi, dilek ve şikayet kutuları ile bahşiş kutularının kesimleri çapaksız ve firesiz olarak yapılıp yine istenirse ve pleksiglass bükümleri yapılmaktadır.

Ayrıca lazer kesimin yanında, pleksi kutu harf yapımı ve diğer işleriniz için çeşitli şekil ve ebatlarda pleksiglas büküm işleri de yapmaktayız.